Picie oleju lnianego - dlaczego warto?

Jaki powinien być olej lniany?

Olej lniany powinien być tłoczony na zimno z certyfikowanej uprawy nasion lnu. Co więcej, olej naturalny nie może być filtrowany, rafinowany, ani oczyszczany żadnymi środkami. Dzięki temu charakteryzuje się wyjątkowymi walorami smakowymi i można go używać do 6 miesięcy po wyprodukowaniu. W ten sposób zachowuje również swoje właściwości odżywcze.

Jak wybrać olej lniany?

Zastanawiając się, który olej lniany wybrać, najczęściej sięgamy do Internetu. Tam znajdujemy wszystkie niezbędne informacje na jego temat. Zatem jak wybrać olej lniany? Przede wszystkim warto postawić na ten, który tłoczony jest na zimno z nasion lnu. Dodatkowo ważne jest, aby był on w ciemnej butelce. Można go znaleźć w sprzedaży detalicznej w sklepie ze zdrową żywnością bądź w sprzedaży hurtowej, bezpośrednio od producenta.

Jak pić olej lniany?

Olej powinno się przyjmować zgodnie z zalecanymi dawkami. Ilość oleju lnianego uzależniona jest od efektów, jakie chcemy uzyskać. Dorośli, jak i dzieci mogą go stosować w różnych postaciach:

  • pić codziennie na czczo,
  • spożywać jako dodatek do sałatek czy innych potraw,
  • jako kosmetyk bezpośrednio na skórę, włosy czy paznokcie.

Zastanawiając się, jak podawać olej lniany, by był on maksymalnie skuteczny, odpowiedź brzmi: bezpośrednio w formie picia z rana. Dzienna dawka powinna wynosić klika łyżek stołowych. Małe dziecko może pić 1 łyżkę, natomiast dorosły człowiek do 5. Teraz już znasz sposoby, jak pić olej lniany, więc śmiało spróbuj wdrożyć go na co dzień!

Efekty picia oleju lnianego

Regularne stosowanie oleju lnianego pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka i codzienne samopoczucie. Właściwości tego naturalnego produktu mają działanie profilaktyczne, lecznicze, a także pielęgnacyjne. Efekty picia oleju lnianego można zauważyć już po parunastu dniach, kiedy to np.:

  • kondycja włosów i paznokci się poprawi,
  • skóra będzie nawilżona i ujędrniona,
  • zauważysz poprawę koncentracji,
  • metabolizm będzie lepiej funkcjonował,
  • nastąpi redukcja stanu zapalnego w organizmie,
  • poziom cholesterolu we krwi zacznie się normować,
  • powstałe rany będą szybciej się goić.

Stosowanie oleju lnianego jest bardzo ważne w codziennej diecie! Warto zaopatrzyć się na początek w małą butelkę.

Dlaczego warto pić olej lniany?

Ze względu na różnorodne właściwości prozdrowotne warto pić olej lniany na czczo. Jest to w 100% naturalny produkt z nasion lnu, który może być wdrożony do codziennej diety jako suplement dla dorosłych i dzieci. Co więcej, skład oleju lnianego bogaty jest w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. Jeśli zastanawiasz się, kiedy pić olej lniany, odpowiedź jest prosta. W każdej chwili, gdy Twoje samopoczucie się pogorszy. W dzisiejszych czasach szczególnie należy dbać o swoją odpornością. To jest właśnie jeden ze sprawdzonych sposobów!