Jak stosować olej lniany na włosy?

Jak stosować olej lniany na włosy?

Chcesz mieć piękne, gęste i lśniące włosy? Szkoda Ci wydawać pieniądze na drogie kosmetyki? Mamy dla Ciebie lepsze rozwiązanie! Naturalny kosmetyk produkowany z nasion lnu, czyli olej lniany! Zamiast nakładać na włosy szkodliwe substancje chemiczne, wybierz produkt wzbogacony o nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. Co więcej, coraz częściej olej lniany na włosy polecają także fryzjerzy oraz trycholodzy ze względu na jego właściwości kosmetyczne. Przeczytaj nasz artykuł, w którym zebraliśmy niezbędne informacje dotyczące zastosowania naturalnego oleju.

Który olej jest najlepszy na włosy?

Zastanawiasz się, który olej wybrać na włosy? Przede wszystkim najlepszy olej lniany na włosy to taki, który jest tłoczony na zimno, nie jest rafinowany oraz filtrowany. Sprzedawany jest w ciemnych butelkach z grubego szkła.

Kiedy stosować olej lniany?

Nie wiesz, kiedy stosować olej lniany na włosy? Przede wszystkim, wtedy kiedy masz przesuszone końcówki włosów, niesforne i puszące się kosmyki, a także, gdy Twoje włosy straciły blask. Kuracja pielęgnacyjna z użyciem oleju lnianego idealnie sprawdza się szczególnie przy włosach kręconych i wysokoporowatych. Co więcej, jeśli Twoja skóra głowy jest sucha i łuszczy się, także zastosuj olejowanie jej. Regularne stosowanie oleju lnianego odbudowuje zniszczone włosy i pozwala cieszyć się zdrowym wyglądem. Olej do włosów możesz używać na początku kuracji nawet dwa razy w tygodniu.

Jak nakładać olej lniany na włosy?

Właściwości oleju lnianego opierają się o nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. Dzięki temu ten naturalny produkt do włosów można wcierać bezpośrednio we włosy, ale także stosować doustnie na czczo i wpływać na regenerację całego organizmu. Zastanawiasz się pewnie teraz, jak nakładać olej lniany na włosy? Możesz to robić na różne sposoby, m.in. na:

 • sucho,
 • mokro,
 • ciepło.

Zastanawiasz się jak olejować włosy na sucho? Postępuj zgodnie z następującą instrukcją:

 1. Nałóż olej na suche włosy przed spaniem. Użyj do tego grzebienia, aby dokładnie rozprowadzić produkt po włosach.
 2. Zostaw go na całą noc.
 3. Dla wygodny podczas snu możesz związać włosy w warkocz lub założyć na głowę foliowy czepek.
 4. Po przebudzeniu najpierw spłucz włosy ciepłą wodą, a następnie umyj je naturalnym szamponem bez dodatku chemicznych substancji.

Nakładanie oleju lnianego na włosy na mokro natomiast polega na rozprowadzeniu produktu po zwilżonych kosmykach i pozostawienie go maksymalnie do 2 godzin. Ten zabieg zaleca się szczególnie osobom, które mają bardzo wysuszone końcówki włosów. Kosmetyczny olej lniany może być także stosowany w formie płukanki do włosów.

Kiedy można zauważyć pierwsze efekty stosowania oleju lnianego?

Działanie oleju lnianego można zauważyć już po paru dniach stosowania. Nie tylko widoczna jest poprawa wyglądu włosów, ale także polepszona kondycja skóry głowy. Szczegółowe rezultaty to m.in.:

 • lśniące włosy,
 • uregulowane wydzielanie sebum,
 • wzmocnione cebulki włosów,
 • odżywione i nawilżone włosy,
 • łatwe rozczesywanie włosów,
 • brak elektryzowania się włosów.

Efekty stosowania oleju lnianego są naprawdę zaskakujące. Sprawdź sama!