Olej lniany jako suplement diety

Olej lniany a siemię lniane

W pierwszej kolejności odpowiemy na pytanie, jaka jest różnica między olejem lnianym a siemię lnianym. Obydwa produkty zawierają wielonasycone kwasy tłuszczowe. Jednak olej lniany dostarcza tylko i wyłącznie tłuszcze. Natomiast siemię lniane jest jeszcze źródłem składników odżywczych tj. magnez, cynk, błonnik, wapń, potas, selen, żelazo czy kwas foliowy. Co więcej, wymienione towary można dodać do rozmaitych potraw, jednak siemię lniane ma dłuższy termin ważności. Nasiona lnu po przetworzeniu w olej należy spożyć w ciągu 3-5 miesięcy. Działanie oleju lnianego, jak i siemienia jest natychmiastowe. Przy regularnym stosowaniu efekty można zauważyć już po kilku dniach.

Witamina E jako źródło oleju lnianego

Olej naturalny ma doskonały wpływ na organizm. Dzieje się tak, ponieważ produkowany jest z nasion lnu, które dają źródło kwasów tłuszczowych tj., omega-3, omega-6 oraz omega-9. Co więcej, witamina E, która również jest w składzie oleju lnianego, gwarantuje właściwości pielęgnacyjne i poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci. Odpowiada ona za neutralizację działania wolnych rodników. Witamina E jako źródło oleju lnianego wpływa także na spowalnianie procesu starzenia się.

Wpływ na cały organizm

Właściwości prozdrowotne oleju lnianego mają wpływ na cały organizm człowieka, w szczególności na układ nerwowy, pokarmowy, krążeniowy, odpornościowy oraz sercowo-naczyniowy. Działanie oleju lnianego na organizm jest kompleksowe. Jego naturalny skład powoduje, że ma on właściwości profilaktyczne, regeneracyjne, jak i właściwości lecznicze. Warto wiedzieć, że stosowanie oleju lnianego przyczynia się przede wszystkim do:

 • regulacji poziomu cholesterolu we krwi,
 • regulacji metabolizmu,
 • koncentracji,
 • zapobieganie rozwojowi nowotworu, a także do jego zahamowania,
 • redukcji stanów zapalnych w organizmie,
 • wsparcia w odchudzaniu,
 • poprawy wyglądu skóry, włosów i paznokci.

Przeciwwskazanie do stosowania oleju lnianego

Mając różne dolegliwości zdrowotne, należy także wiedzieć co można stosować, a czego nie. Właściwości oleju lnianego są ogromne, jednak dobrze jest, aby przed wdrożeniem go jako suplementacji, skonsultować się z lekarzem. Wiedz, że przeciwwskazania do stosowania oleju lnianego to m.in.:

 • biegunka,
 • zapalenie pęcherzyka żółciowego,
 • zapalenie trzustki,
 • stan po operacji jamy brzusznej.

Ile kosztuje olej lniany?

Zastanawiasz się teraz pewnie, ile kosztuje olej lniany i gdzie kupić olej lniany? Nie wpisuj zatem już w wyszukiwarkę internetową hasła „olej lniany cena”. U nas dostaniesz go za 49 zł 99 gr. Własnoręczna, a zarazem polska produkcja lnu gwarantuje wysoką jakość i naturalność produktu. Co więcej, butelka o pojemności 0,25l powinna wystarczyć na ok. 3-5 miesięcy. Taka suplementacja jest naprawdę opłacalna w kwestii finansowej, jak i zdrowotnej.

Olej lniany jako suplement diety - podsumowanie

Wybór oleju lnianego jest świetnym rozwiązaniem jako suplement diety. Jego całościowy wpływ na organizm spowoduje, że samopoczucie będzie Ci sprzyjać każdego dnia. Pamiętaj jednak o stosowaniu zalecanej dawki, czyli do kilku łyżek stołowych. Dziecko może przyjmować tylko 1 łyżkę stołową dziennie.